Menu Zamknij

Jakie kryteria musi spełniać woda wykorzystywana w laboratorium?

woda spożywcza

Nie da się ukryć, że czystość wody jest niezwykle istotna dla osób pracujących w różnego rodzaju laboratoriach. Jeśli bowiem woda technologiczna nie spełni konkretnych kryteriów, nie będzie mogła zostać wykorzystywana podczas wykonywania testów i doświadczeń.

Z tego właśnie powodu tak korzystne wydają się nowoczesne urządzenia do produkcji wody oczyszczonej i ultraczystej. Robią one użytek z najnowszych i najskuteczniejszych metod oczyszczania, takich jak odwrócona osmoza.

Oczywiście oczyszczanie wody laboratoryjnej musi odbywać się na zupełnie innych zasadach, niż ma to miejsce w przypadku innych branż. Niezbędna jest tu bowiem bezwzględna czystość. Wszelkiego rodzaju błędy i niedociągnięcia mogą wpłynąć na wynik doświadczeń, a na to nie może sobie pozwolić żadna firma.

Z tego właśnie powodu systemy uzdatniania wody powinny zagwarantować, że nie znajdą się w niej żadne bakterie, pierwiastki mikrobiologiczne czy też pozostałości po różnego rodzaju zanieczyszczeniach.

Jak oczyszczać wodę laboratoryjną?

 

Chcąc zagwarantować sobie pełną skuteczność omawianego procesu, należy decydować się na rozwiązania dostarczane przez sprawdzonych partnerów, którzy mogą pochwalić się dostępem do najnowszych technologii. Kryteria te spełniają między innymi urządzenia PURELAB Chorus, które gwarantują kompleksową obsługę produkcji wody laboratoryjnej.

Do tego dochodzą takie rozwiązania jak stacje demineralizacji wody, w ramach których robi się użytek z żywic jonowymiennych, kompaktowe urządzenia do oczyszczania wody dla analizatorów biochemicznych, pętle rozdzielcze wody oczyszczonej czy też systemy do dezynfekcji i mikrofiltracji.

Jak widać, rozwiązań jest sporo, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie współpraca z odpowiednim podmiotem, który pomoże w doborze tych najlepszych systemów. Zagwarantuje on również ich zamontowanie oraz rozruch. Do tego dojdzie fachowe doradztwo i usługi serwisowe. Wszystko to zapewni pełną ochronę testów i doświadczeń wykonywanych w laboratoriach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *