Menu Zamknij

Jak ptasie odchody niszczą auta?

sposoby na gołębie

Gołębie to nie tylko zmora wszystkich posiadaczy balkonów – jak wiemy te niezmiernie lubią przesiadywać na balustradach niszcząc je przy tym swoimi odchodami. Jak się okazuje ptactwo te niszczy równie skutecznie karoserie aut.

Trzeba zaznaczyć, że ptasie odchody są niezwykle toksyczne. Zawierają w sobie ogromną dawkę na przykład amoniaku, który jest równie niebezpieczny dla ludzi. Dla karoserii są tym bardziej groźne, iż zawierają również kwas i żwir, jaki skutecznie wżera się w lakier trwale go niszcząc.

O ile w przypadku elewacji budynków z gołębiami możemy łatwo sobie poradzić przy pomocy Birdsystem – to system kolców, jakie montuje się na częściach elewacji, na jakiej najczęściej przesiadują gołębie, tak w przypadku samochodów nie jest to już tak proste. Na szczęście okazuje się, że i w tym przypadku istnieją dobre sposoby na gołębie.

Przede wszystkim gołębie odchody należy usuwać jak najszybciej, najlepiej zanim jeszcze zaschną. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z nawilżonej wodą bądź octem szmatki. Warto przy tym wspomnieć, że woda jest naturalnym rozpuszczalnikiem, dlatego dobrze jest po prostu umyć cały samochód. Pocieszający jest również fakt, iż na rynku dostępne są już specjalne środki, które pomagają usunąć ptasie odchody z karoserii aut.

Przeczytaj także: Ile osob zdaje prawo jazdy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *