Menu Zamknij

Jak wygląda praca fotografa ślubnego?

fotograf ślubny

Nad pamiątką ze ślubu w postaci fotografii fotograf pracuje co najmniej kilka dni. To, co widzimy na wydruku czy w formie elektronicznej nie jest tylko kilkugodzinną pracą tego rodzaju specjalisty podczas uroczystości. Trzeba pamiętać, że poświęca on jeszcze wiele godzin na dopracowanie zdjęć.

Praca fotografa zaczyna się wcześnie rano a podstawą jest przygotowanie sprzętu technicznego do pracy. Po sprawdzeniu jakości, naładowaniu baterii i spakowaniu wszelkich akcesoriów przychodzi czas na dojazd do klientów ? w zależności od odległości również może trwać kilka godzin.

Fotograf ślubny zjawia się już podczas przygotowań do ceremonii ślubnej. Fotografuje nowożeńców podczas ubioru, tworzenia makijażu czy fryzury. Bardzo ważnym akcentem jest również błogosławieństwo dokonywane przez rodziców.

Fotograf musi być zawsze pierwszy, czekać na parę przed wejściem do auta, czekać przed kościołem i zająć w nim dobre miejsce do fotografowania. Dobrą praktyką jest omówienie z księdzem danej parafii dozwolonych miejsc, po których może poruszać się fotograf, by uchwycić najpiękniejsze momenty mszy.

Kolejny etap to już samo wesele. To poprzedza witanie chlebem i solą oraz przeniesienie panny młodej przez próg ? należy zauważyć, że silne emocje, jakie towarzyszą młodym i rodzinie mogą powodować zapominanie o ważnych elementach tego dnia. Zadaniem fotografa jest delikatne przypominanie o tym, by w efekcie stworzyć piękną pamiątkę.

Dzień pracy fotografa kończy się najczęściej po północy. Najczęściej wytyczne formalne omawiane są z klientami indywidualnie bądź można o nich przeczytać na stronie internetowej fachowca. Łatwo je znaleźć wpisując w wyszukiwarkę na przykład  Fotograf ślubny Legionow, by zapoznać się ze szczegółową ofertą.

Fotograf ślubny robi tysiące zdjęć w ciągu tylko jednego dnia. Później wybiera z nich kilkadziesiąt najlepszych, które podaje obróbce i dostarcza finalnie klientowi. To wielogodzinna praca a biorąc pod uwagę jeszcze dodatkowe zamówienia, na przykład foto album czy fotoreportaż rzeczywiście trzeba zdać sobie sprawę, że specjalista tego rodzaju poświęca tylko jednemu klientowi nawet kilka dni. Musimy wiedzieć, że standardem są dzisiaj również sesje plenerowe a to kolejny dzień jego pracy z para młodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *