Menu Zamknij

Kiedy warto wybrać się na zakupy?

terminale płatnicze

Polacy najczęściej wybierają się na zakupy w weekend. Wpływ na to ma przede wszystkim czas wolny od pracy. Nie jest jednak najlepszy wybór bowiem zarówno w piątkowe popołudnia jak i soboty oraz niedziele kolejki są największe.

Okazuje się, że optymalnym dniem na dokonywanie zakupów jest środa, to zresztą w tygodniu również sklepy oferują najlepsze promocje i nikt nie tłoczy się przy sklepowych kasach. Dowolnie możemy wtedy realizować transakcje gotówkowe jak i płacić bezgotówkowo za pomocą systemu, jakim są terminale płatnicze.

Jeśli chcemy zaoszczędzić dobrze jest poczekać na sezon wyprzedaży. Od końca czerwca do końca wakacji trwają wyprzedaże kolekcji wiosennych i letnich, na wieszakach znajdziemy też mnóstwo akcesoriów przydatnych zimą. W tym czasie najlepiej jest kupować odzież. Podobnie jest porą zimową – promocje rozpoczynają się tuż po świętach i trwają przez pierwsze miesiące nowego roku. Oczywiście, najlepszy asortyment wykładany jest w pierwszych dniach trwania wyprzedaży jednak zakupy nie są wtedy komfortowe. Ścisk przy półkach i długie kolejki znacząco nas zniechęcają.

Jeśli chcesz dokonać zakupów w sezonie wyprzedaży najlepiej wybrać się do centrum handlowego zaraz po otwarciu butików bądź przed samym ich zamknięciem i to w środku tygodnia. Dobrze jest też wybierać galerie mniej popularne, te w centrum miasta będą bardzo zatłoczone.

Żywność natomiast warto nabywać na lokalnych bazarach – tam otrzymamy zdrową, ekologiczną od okolicznych rolników. Pamiętajmy jednak, że w takich miejscach terminale płatnicze raczej nie będą dostępne więc dobrze jest zaopatrzyć się w gotówkę. Na targ wybierajmy się wcześnie rano, w weekend. Większość handlarzy pozbywa się najlepszego towaru już do godziny 11:00 więc warto wziąć to pod uwagę planując zakupy na cały tydzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *