Menu Zamknij

Wysyłka towarów przez sklep internetowy – jak można to zrobić?

logistyka w sklepie internetowym

Obsługa zamówień sklepu internetowego to podstawowy koszt, z jakim muszą liczyć się przedsiębiorcy w tej branży. W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele metod wysyłki towarów do klientów – kurierem, przesyłką pocztową czy nawet z opcją dostarczenia paczki własną flotą pojazdów. Jak wybrać najkorzystniejszą formę realizacji transportu przesyłek do klientów? Sprawdź poniższy poradnik i dowiedz się, ile kosztuje wysyłka w sklepie internetowym.

Firmy e-commerce w dzisiejszych czasach dbają przede wszystkim o to, aby procesy logistyczne były jak najlepiej zoptymalizowane pod kątem czasu realizacji zamówień oraz kosztów. Formy dostawy zamówionych towarów w sklepie internetowym to:

  • dostawa kurierem do miejsca zamieszkania lub zakładu pracy,
  • odbiór paczki w Paczkomacie InPost,
  • dostawa pocztą,
  • odbiór towaru w oddziale sklepu e-commerce,
  • odbiór zamówionych przedmiotów w punktach partnerskich,
  • indywidualna opcja dostawy – najczęściej dodatkowo płatna.

Z punktu widzenia klienta najlepsza forma dostawy to taka, która będzie ekspresowa, bezpieczna i stosunkowo tania. Biorąc jednak pod uwagę koszty wysyłki paczek po stronie przedsiębiorcy – tutaj kluczowym wyznacznikiem opłacalności będzie umowa z przewoźnikiem. 

Zobacz: Sztuczna inteligencja a planowanie transportu – jak może zmienić się branża logistyczna?

Przy większych liczbach realizowanych zamówień można liczyć na preferencyjne warunki współpracy. Dzięki temu klienci mogą wybierać tańsze opcje wysyłki, a firma e-commerce w dalszym ciągu będzie zarabiać – nie tylko na marży ze sprzedawanych przedmiotów, ale także na wysyłce.

 

Przeczytaj także: https://actus.org.pl/co-wchodzi-w-sklad-nowoczesnej-uslugi-fulfilment/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *